فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   سه شنبه 28 خرداد 1398

دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


چربیهای ضروری برای حفظ زندگی وعملکرد ارگانها موثر است

توده چربی بدن ازچربیهای ذخیره ای وچربیهای ضروری تشکیل شده است


آغاز دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب

دوره آموزشی تمرینات ورزش درمانی درآب هیأت پزشکی ورزشی استان تهران امروز صبح درآمفی تئاتر هیأت پزشکی ورزشی شروع شد.آمار بازديد


 

.


اهمیت و دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مولتیپل اسکلروز (MS)

ورزش علاوه بر اینکه برای سلامت زندگی افراد ضروری است، جهت بهبود بسیاری از علایم MS نیز کمک کننده می باشد. بیمارانی که در برنامه های ورزشی هوازی شرکت میکنند، از این موارد سود میبرند:

آمادگی قلبی عروقی بهتر، افزایش قدرت، عملکرد بهتر مثانه و روده ها، خستگی و افسردگی کمتر در یک برنامه ورزشی برای مبتلاین به MS، باید قابلیت ها و محدودیت های فرد در نظر گرفته شود و با تغیراتی که در علایم MS رخ می دهد، قابل تنظیم باشد. هر فرد مبتلا به MS که قصد شروع برنامه ورزشی جدیدی را دارد، باید با پزشک مشورت کند.

دوره های ورزشی باید برای جلوگیری از خستگی بیش از حد و اجتناب از زمان های گرمتر روز، به دقت زمانبندی شود. خستگی پس از یک جلسه ورزشی، نباید بیش از ۲ ساعت طول بکشد. اگر خستگی پس از تمرین بیش از ۲ ساعت طول کشید، توصیه می شود تا شدت، تناوب و مدت تمرین کاهش یابد.

نمونه هایی از فعالیت های فیزیکی مفید در این افراد عبارتند از:
یوگا، تایی چی، ورزش در آب، تمرینات معمول باشگاهی، دوچرخه سواری، تمرینات تعادل، ورزش های هوازی دیگر مثل باغبانی و قایقرانی.

برای اینکه فرد به طور منظم در فعالیت فیزیکی شرکت کند و انگیزه داشته باشد، باید فعالیت لذت بخش بوده و متناسب با توانایی و محدودیت های فرد باشد.

در زیر دستورالعمل فعالیت فیزیکی در مبتلایان به MS آورده شده است.

گردآورنده: دکتر ساناز کبیری

       مسئول کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران

تاريخ  ارسال:دوشنبه 17 ارديبهشت 1397 - 09:20

کد:59749-1398

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغات

نظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.