فارسی | English


 

به سایت هیأت پزشکی ورزشی استان تهران خوش آمدید.            

   دوشنبه 19 آذر 1397


سال ۱۳۹۷، سال <<حمایت از کالای ایرانی>>
دوره های آموزشی


دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره آموزشی پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار شد.


برگزاری دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره پیشرفته چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۹ اردیبهشت ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود.


برگزاری دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی

دوره مقدماتی چربی سوزی با فعالیت بدنی و مکمل های گیاهی، ۲۶ فرودین ماه به همت کمیته آموزش هیأت پزشکی ورزشی استان تهران برگزار می شود. آرشیو دوره های آموزشی


مطلب روز


فعالیت بدنی منظم یکی از مهم ترین مواردی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

اگربه خاطر ترس از آسیب دیدن، در مورد اینکه فعال باشید و یا فعالیت بدنی خود را افزایش دهید مطمئن نیستید، خبر خوب این است که فعالیت های هوازی با شدت متوسط، مانند پیاده روی سریع، برای اکثر مردم به طور کلی ایمن است.


نگاهی بر سبک زندگی کم تحرک

سبک زندگی کم تحرک به عنوان نوعی شیوه زندگی تعریف می شود که فرد میزان فعالیت بدنی منظمی را انجام ندهد. درحالی که فقدان فعالیت بدنی، انجام ندادن توصیه های مرکز کنترل بیماری (CDC)،یعنی حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین متوسط و یا ۷۵ دقیقه تمرین با شدت بالا تعریف می شود.آمار بازديد


 

.


کاربرد و اهمیت تغذیه نونهالان و نوجوانان ورزشکار

نونهالان و نوجوانان در دوران رشد و تکامل در معرض تغییرات فیزیولوژیک و همچنین تغییرات رفتاری قرار دارند.
بنابراین تغذیه مناسب در به دست آوردن سلامتی عمومی و جلوگیری از بیماری های ناشی از سوء تغذیه موثر می باشد.همچنین تغذیه مناسب از پیروی الگوهای رفتاری و عادتهای تغذیه ای نادرست پیشگیری می نماید و از رژیم های نادرست غذایی و مصرف مکمل های مضر جلوگیری می کند.
از پیامدهای دریافت ناکافی انرژی و مواد مغذی برای نونهالان و نوجوانان ورزشکار می توان به اختلال در رشد( کم وزنی و کوتاهی قد)، اختلال در تکامل ( تاخیر بلوغ جنسی مشکلات عصبی، اختلالات قاعدگی)، افزایش میزان خطر بروز آسیب های ورزشی ( آسیب عضلات و تاندون ها، بیماری های عفونی)، کاهش تراکم مواد معدنی استخوان ( پوکی زودرس و شکستگی های استخوان) و اختلالات آب و املاح ( خطرات و شوک ناشی از کم آبی) اشاره نمود.

تهیه و تنظیم: شیوا ایلبگی طاهر
مشاور تغذیه ورزشی و رژیم درمانی

تاريخ  ارسال:دوشنبه 13 شهريور 1391 - 09:29

کد:9930-1397

پيوندهاي مرتبطتازه هاي علمي


آگهي و تبليغاتنظرات و پيشنهاداتفرم خام ارزیابیپوستر دوره هاي آموزشي


کليه حقوق خبری و تصويری متعلق به هيات پزشكي ورزشي استان تهران می باشد.